< návrat zpět

Turistické zajímavosti


Výlety v letní sezóně 2015

Noviny Kraje Vysočina s tipy na možné výlety v letní sezóně 2015 si prohlédněte zde. Věřím, že Vás některá z nabízených aktivit zaujme a navštívíte i Vám méně známá místa našeho kraje.

Heřmanovská koule
Pokud Vás zajímají informace ohledně přírodního úkazu - heřmanovských koulí - tak máte možnost si přečíst malý článek právě zde.


Heřmanovská louka
Chráněná „Heřmanovská“ louka se nachází poblíž naleziště heřmanovských koulí, chcete-li se dozvědět více, přečtěte si následující článek.


Povídka "Princ, který plakal"
Princ, který plakal
Ve Zpravodaji byla výjimečně uvedena krátká povídka. Tímto příběhem Vás autor zve k návštěvě Naučné stezky „Svatá hora“, jejichž zastávek č. 9 a 11 se tento příběh bezprostředně dotýká. Povídku si přečtěte zde.


Naučná stezka Svatá hora od Lesů ČR
Naučnou stezku „Svatá hora" připravily Lesy České republiky obdivovatelům zdejší krajiny. Jedná se skutečně o velmi zajímavou trasu dlouhou 16,9 km (uzavřený okruh zpět do výchozího bodu) s patnácti zastávkami (např. Svatá hora, Rohy, Hrádek, Heřmanovské koule, Kuní hora , Anglica, atd.). Komentář k jednotlivým zastávkám přináší pan Alois Koukola. Přečtěte si více o naučné stezce. Do dokumentu byly vloženy obrázky informačních cedulí této naučné stezky.


Svatá Hora
Oblast kolem "Svaté", jak zní ustálený lidový název, je typem krajiny ojedinělé v celém regionu. Samotná nadmořská výška zvrásněného hřbetu, táhnoucího se až od Heřmanova, přesahuje 650 m n. m. a je příčinou rozdílných přírodních a zejména klimatických podmínek ve srovnání s bezprostředním okolím V. Bíteše, od kterého je vzdálena pouhých 8 km. Nápadná je téměř dvojnásobná sněhová pokrývka, která je spolu s výškově modelovaným terénem zárukou dobrých podmínek pro zimní sporty. Čtěte článek pana Koukoly zde.


Naučná stezka Svatá hora
V bítešském zpravodaji v loňských vydáních postupně vycházely články "Poznáváme svůj region" pana Aloise Koukoly. Můžete přečíst zajímavé informace také o naučné stezce jejíž součástí je i Svatá hora. Čtěte zde.


Kolem Heřmanova
Začneme krajinou nejvýše a nejseverněji položenou a od Velké Bíteše nejvíce vzdálenou, okolím Heřmanova. Tak začíná další z článků pana Koukoly, který si můžete dočíst zde.


Turistický průvodce Vysočinou
"Kromě nádherné přírody nabízí Vysočina řadu historických skvostů", říká Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro oblast kultury a ces"tovního ruchu. Mimo jiné i tři památky, které figurují na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, či unikátní Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Zde je několi tipů, které by si neměl návštěvník Vysočiny nechat ujít. Přečtěte si více na zde.


Vysočina - města a obce Vysočiny
V knize "Vysočina - města a obce Vysočiny" si můžete přečíst informace o naší obci. Čtěte zde.
Pokud Vás zajímají rovněž informace o ostatních okolních obcích, jsou pro Vás připraveny zde.


Zajímavý odkaz na cestování nejen po Vysočině
www.cestovatko.cz