TURISTIKA


Svatá Hora
Oblast kolem "Svaté", jak zní ustálený lidový název, je typem krajiny ojedinělé v celém regionu. Samotná nadmořská výška zvrásněného hřbetu, táhnoucího se až od Heřmanova, přesahuje 650 m n. m. a je příčinou rozdílných přírodních a zejména klimatických podmínek ve srovnání s bezprostředním okolím V. Bíteše, od kterého je vzdálena pouhých 8 km. Nápadná je téměř dvojnásobná sněhová pokrývka, která je spolu s výškově modelovaným terénem zárukou dobrých podmínek pro zimní sporty. Čtěte článek pana Koukoly zde.


Kolem Heřmanova
Začneme krajinou nejvýše a nejseverněji položenou a od Velké Bíteše nejvíce vzdálenou, okolím Heřmanova. Tak začíná další z článků pana Koukoly, který si můžete dočíst Čtěte zde.


Lyžařský průvodce Vysočinou
Kraj Vysočina není jen rájem běžkařů, na své si přijdou i vyznavači sjezdového lyžování, kteří mohou využít služeb některého z téměř tří desítek lyžařských areálů v regionu. Seznam sjezdařských areálů s kontaktními kontakty si prohlédněte zde.


Turistický průvodce Vysočinou
"Kromě nádherné přírody nabízí Vysočina řadu historických skvostů", říká Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro oblast kultury a ces"tovního ruchu. Mimo jiné i tři památky, které figurují na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, či unikátní Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Zde je několi tipů, které by si neměl návštěvník Vysočiny nechat ujít. Přečtěte si více na zde.


Vysočina - města a obce Vysočiny
V knize "Vysočina - města a obce Vysočiny" si můžete přečíst informace o naší obci. Čtěte zde.
Pokud Vás zajímají rovněž informace o ostatních okolních obcích, jsou pro Vás připraveny zde.


Zajímavý odkaz na cestování nejen po Vysočině
www.cestovatko.cz


Turistické zajímavosti

Poznáváme svůj region